en cz de sk sp

PENZION MINOR
ČESKÉ BUDĚJOVICE

Penzion Minor České Budějovice ubytování, okolí, volný čas


Penzion Minor České Budějovice se nachází v Jižních Čechách v kraji lesů a rybníků a také pohádkových hradů a zámků, ubytování v penzionu může být Vaším výchozím bodem pro výlety do širokého okolí v oblasti Jižní Čechy.


Při ubytování ve městě České Budějovice a okolí si užijete pohodu a relaxaci v krásné přírodě, kde jsou zajímavé historické památky.


Během ubytování, najdete ve městě České Budějovice celou řadu kulturních památek a v širokém okolí se nachází ojedinělá koncentrace hradů a zámků.


Krásy Jižních Čech lákají turisty z celé naší republiky k návštěvě Českých Budějovic a k ubytování v některém vhodném hotelu či penzionu.


Penzion Minor České Budějovice Vám  doporučuje prohlídku historického centra města.


Poblíž ubytování se nachází supermarkety a hypermarkety ALBERT, UNI HOBBY, MÖBELIX, SCONTO, TERNO, nebo RESTAURACE McDonald’s či nákupní CENTRUM IGY České Budějovice.

 

ČESKÉ BUDĚJOVICE - NÁMĚSTÍ - KAŠNA SAMSON

 

 


Penzion Minor Vám doporučuje exkurzi v pivovaru Budějovický Budvar, spojenou s ochutnávkou piva. Muzeum piva a Budvarská pivnice  se nachází 700 m od ubytování.

Exkurze v pivovaru Budvar České Budějovice - 700 m od ubytování:

Pokud si během ubytování v penzionu Minor České Budějovice uděláte čas na prohlídku pivovaru Budvar, můžete shlédnout multimediální expozici "Příběh budějovického piva".


Uvidíte, jak se snoubí dlouholetá tradice s moderní technologií, jak se rodí pivo Budweiser Budvar, jehož kvalitu oceňují zákazníci na celém světě.

Levné ubytování České Budějovice Vám ve volném čase doporučuje:


Pro cykloturisty jízdu na kolech z ubytování Minor do širokého okolí města České Budějovice, překrásnou přírodou po cyklistických stezkách.


Pro milovníky in-line bruslení penzion Minor nabízí stezku podél řeky Vltavy z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou.

České Budějovice, náměstí Přemysla Otakara II.


Během Vašeho ubytování v penzionu Minor České Budějovice se můžete svézt se na lodi po nově splavněném úseku Vltavy, nebo se projet na kole po cyklistické stezce podél jejího toku.


 

České Budějovice, přístaviště na řece Vltavě.

Ubytování penzion Minor v Českých Budějovicích má ideální výchozí polohu pro cesty do širokého okolí města, kde se nachází celá řada pohádkových hradů a zámků.


Penzion Minor České Budějovice je vzdálen pouhých 6 km od zámku Hluboká nad Vltavou. 

Hluboká nad Vltavou - STÁTNÍ ZÁMEK


Penzion Minor České Budějovice Vám v rámci ubytování doporučuje výlet do Hluboké nad Vltavou, kde kromě Státního zámku můžete navštívit také Lovecký zámek OHRADA se ZOO.


Výlet z rodinného penzionu Minor je možné absolvovat lodí po řece Vltavě nebo městskou hromadnou dopravou (stanice MHD se nachází 50 m od ubytování v Českých Budějovicích).

Hluboká nad Vltavou - LOVECKÝ ZÁMEK OHRADA

 


České Budějovice ubytování MINOR se nachází ve vzdálenosti 25 km od Českého Krumlova. 


Penzion MINOR ubytování České Budějovice doporučuje prohlídku historického města a prohlídku STÁTNÍHO ZÁMKU.

Město Český Krumlov bylo zapsáno do Seznamu UNESCO.

Český Krumlov - STÁTNÍ ZÁMEK

 Ubytování České Budějovice penzion Minor Vám doporučuje návštěvu města Třeboně, kde se nachází zámek, který je třetím největším areálem tohoto typu (po Pražském hradu a zámku v Českém Krumlově) v České republice.

Třeboň - NÁMĚSTÍ


 

Město České Budějovice – historie.


Založení královského města České Budějovice na soutoku řek Vltavy a Malše nařídil počátkem 60. Let 13. Století český panovník Přemysl Otakar ll. Území do té doby patřilo panu Čéčovi z Budivojovic, jehož otec Budivoj zde založil osadu s kostelem. Nové město převzalo název starší osady Budivojovic, kterou později pohltila předměstská zástavba, ale jíž dodnes připomíná kostel sv. Jana Křtitele a kostel sv. Prokopa, zvaný Staroměstský.

 

Nové královské město snad mělo představovat doposud chybějící základnu královské moci v Jižních Čechách a být protiváhou moci Vítkovců. Podle data, kdy 10. března 1265 převzali bratři dominikáni velké staveniště pro dominikánský klášter na západním okraji města, se odvozuje stáří města.

 

První velký nájezd ze strany Rožmberků zažilo město už v květnu roku 1277. O dva roky později Záviš z Falknštejna město vyplenil a pobořil, měšťané je však rychle obnovili. Během husitských válek stanuli Rožmberkové společně s Českými Budějovicemi na straně Zikmunda Lucemburského, proti husitům. V 16 století se město České Budějovice zaměřilo na vaření piva a budování rybníků, což jim vedle obchodu se solí přinášelo největší zisky.

 

V letech 1526 – 31 se v Českých Budějovicích čtyřikrát po sobě rozhodovalo o celozemských, nebo celostátních záležitostech. Konal se zde zemský sněm, jehož hlavním bodem byly například vojenská a finanční pomoc proti Turkům.

 

Do podvědomí lidí se České Budějovice zapsaly také jako významné poutní místo. Středem jejich úcty se stal obraz Paní Marie Klasové, umístěný ve zdejším klášterním kostele. Tomuto obrazu uctívanému již v 15. století byla přičítána zázračná moc.

 

V průběhu Českého stavovského povstání zůstaly Budějovice věrné Habsburkům. V listopadu 1618 pak přitáhla k městu Budějovice vojska Karla Bonaventury Buquoy silné stavovské vojsko v bitvě u Záblatí.

 

Během třicátých let se České Budějovice díky bojům ve středních a severních Čechách staly dočasně hlavním městem, do kterého se přesunuly některé důležité úřady z Prahy. V letech 1634 -5 byly dokonce v Budějovicích umístěny korunovační klenoty. V červenci 1641 vypukl ve městě požár, během něhož lehly popelem asi 2/3 města.


Za první slezské války (1740 – 1742) zažily Budějovice okupaci vojsky bavorského kurfiřta Karla Alberta. Během druhé slezské války (1744 – 1745) bylo město dočasně obsazeno Prusy.

 

Devatenácté století, nazývané stoletím páry, zcela proměnilo i město České Budějovice. V první třetině 19. století zůstaly Budějovice ještě obklopeny prstencem městských hradeb. Ale již roku 1825 byly hradby z velké části rozprodány. Roku 1818 začal na místě barokního opevnění vznikat městský park a na vrcholu náspu byla postupně zřízena promenáda, po níž se dalo obejít město po velké části jeho obvodu. Brzy se začaly hradby a hradební věže bourat, aby do města proudil čerstvý vzduch a světlo, ale především aby se uvolnilo místo dopravě. V letech 1866 – 1892 byl postupně vybudován budějovický železniční uzel.


Dne 15. 3. 1939 byly České Budějovice obsazeny jednotkami nacistické armády. Na konci války bylo město postiženo leteckými nálety. Na město bylo svrženo přes 3ooo trhavých pum o hmotnosti 100 liber a několik desítek o hmotnosti 500 liber. Zahynulo asi 220 lidí, mnoho budov bylo poškozeno.


 

 

 

 

Ubytování České Budějovice

Penzion České Budějovice

webdnes.cz
®2016, Penzion Minor